2022

Kryry 3x jinak

Po delší době jsme opět vyrazili na běžecké klání, tentokrát do Kryr. Naposledy jsme naše město reprezentovali v listopadu na Velké kunratické. Nyní je podstatně lepší počasí, ačkoli na běh do kopce je velké vedro. Z oddílu nás jede 7 a běží šest: Anička, Anitka, Jenda, Vojta a Vejtek. A jako suport jede Jíťa. David bohužel na sraz nedorazil. Od půl desáté běhají dětské kategorie a trasu mají z náměstí kolem křížku a zpět. Podle věku buď 1 nebo 2 okruhy. Nejpočetnější je kategorie do roku narození 2015 vč. Zde máme 2 zástupce – duo našich Áček. Bohužel je Anitka indisponována kašlem a tak se na trati trochu trápí. Anička tratí letí jako vítr a vyhrává. V dalších kategoriích jsou na bedně i naši ostatní závodníci. Jenda má stříbro, Vojta a Vejtek zlato. Dospěláci to mají o poznání těžší, protože se nejprve běží na kopec s rozhlednou po cestě okolo, poté strmým výšlapem s několika schody a na závěr ještě po schodech na rozhlednu. Časy se sčítají. Na závěr velká gratulace všem, kdo dnes běžel. V tom vedru to byl opravdu výkon, ať už cinkla medaile nebo ne! A poděkování patří i Jítě, která doprovázela na trati naše nejmenší, postarala se nám o pitný režim a fotky z trati a druhý den ji za nás všechny jedinou bolely nohy.

Anička na stupních vítězů

Cyklovýlet na Drahouš

V sobotu 29.5. jsme vyrazili na cyklovýlet po okolí, abychom otestovali jízdní vlastnosti a výdrž našich dětí. V 9:00 jsme se sjeli u klubovny a vyrazili po hrázi Velkého rybníku chatovou osadou k Viklanu. Tady jsme si dali krátkou přestávku, lehkou sváču, trochu horolezení a pokračovali dále kolem Krtského rybníku přes Tlestky do Drahouše, kde jsme si dali v Hostinci zmrzku a kafčo. Pak už jen sjezd do Jesenice a doprovod dětí domů. Celkem ujeto 12km s převýšením 100m. Na akci byli: Anička, Anitka, Jenda, Jíťa a Vejtek.

Cestou od Viklanu

Úklid Jesenice

V neděli 24.4. jsme se opět zapojili do úklidu v naší obci. Tentokrát jsme dostali rajón Hliniště. Vyrazili jsme v tomto složení: Vojta, Anitka se strejdou, David, Jenda a Vejtek. Prochodili jsme celý plac a našli několik pneumatik, rozbitou TV, spoustu petek a jednu plyšovou ještěrku. A měli jsme štěstí na slepýše, kterého si všichni mohli prohlédnout zblízka a pohladit.

Končíme a začíná pršet

Další fotky z úklidu zde.

Běh pro Ukrajinu

V neděli 13.3. jsme se aktivně zapojili do podpory Ukrajiny. Zúčastnili jsme se celorepublikové charitativní sbírky „Běh pro Ukrajinu“, kterou pořádal Sokol ve dnech 8-13.3. Zakoupili jsme si startovní čísla (100,-/ks) a v poslední den akce jsme se sešli na oválu jesenické školy, kde jsme se symbolicky proběhli. Celkem se vybralo 1.900,-Kč a na oválu jsme si obkroužili od 200m po 2km. Všem zúčastněným patří velký DÍK!

Každá pomoc se počítá

Další fotky z běhu zde.

Výlet do Déčkosvěta

V sobotu 12.3. jsme si s dětmi udělali celodenní výlet do Prahy. Navštívili jsme interaktivní výstavu ČT zvané „Déčko svět“. I přesto, že jsme od výstavy čekali trochu víc, děti se vyblbly. Zejména při hraní s obřími kostkami. Ostatně i cesta byla zážitek, protože jsme jeli dvěma vlaky, metrem a autobusem. Jen ta tramvaj nám zbyla na příště 🙂

Nejvíce se děti vyřádily s velkými hracími kostkami

Další fotky najdete ve fotogalerii.

1. ročník turnaje v „Člověče, nezlob se“

V sobotu 19.2. se konal v naší klubovně první ročník turnaje ve hře „Člověče, nezlob se“. Sešlo se 7 hráčů a hráček a hrálo se na 2 hracích plánech. Nejprve semifinále, které určilo čtveřici postupujících do finále. Zbylí tři si zahráli o celkové umístění. Finále ovládla nejmladší účastnice turnaje Anička. Turnaj zakončilo předání diplomů a medailí (fidorek).

Souboj o 5. až 7. místo

Další fotky z turnaje jsou ve fotogalerii.

Výlet do Krtských skal

V sobotu 15.1. jsme vyrazili na tradiční otvírák roku a to na příjemnou vycházku přes Krtské skály. Vyrazili jsme vlakem po deváté hodině. Malebná krajina mezi Krty a Jesenicí je plná romantických míst vč. zatopených žulových lomů a v jednom z nich jsme si udělali ohýnek a opekli buřtíky. Na vzduchu chutná nejlépe. Cestou do Jesenice jsme přebrodili potůček, který byl rozvodněný po vypouštění rybníka Kofiler a kolem Viklanu jsme se vrátili domů. Bylo to moc fajn.

V létě bychom tu chtěli přespat

Další fotky z výletu najdete ve fotogalertii.