O nás

Představení turistického oddílu mládeže Ještěrky Jesenice

Oddíl byl založen v srpnu 2019 pěti dobrými dušemi, kterým myšlenka na společně strávené chvíle zejména v přírodě nebyla cizí. Chceme, aby děti odložily mobily a tablety a poznaly krásy výletů do přírody. Aby ji uměly chránit, vážily si jí a pomáhaly jí. Aby sportovaly a v oddílu našly kamarády a přátele třeba na celý život.

Tomu bude odpovídat i oddílová náplň. Budeme chodit a jezdit na výlety – jednodenní, víkendové a třeba i týdenní. Budeme se scházet v klubovně, kde budeme tvořit, plánovat, hrát hry a připravovat akce. Budeme sportovat – běhat, jezdit na kole, účastnit se turistických závodů a závodů v orientačním běhu, hrát brenbal, fotbal, kuličky a vůbec vše, co nás bude bavit. Podpoříme naše město při konání akcí pro veřejnost a zároveň některé sami vymyslíme a zorganizujeme. Třeba závody nebo pochod. Založíme tradiční akce, na které se budou lidé těšit a rádi se vracet.

Plnou aktivní činnost oddíl zahájil od září 2020. Počátek roku 2020 jsme brali jako zkušební – rozjezdový – naši činnost hned zkraje zbrzdila koronavirová krize. Neuskutečnila se řada akcí (Berounka, brigáda na turistické ubytovně v Broumově, běžecký pohár…) Dali jsme však dohromady klubovnu a získali jsme nějaké dotace. Z nich se financovala právě oprava klubovny a pořizuje se základní vybavení pro oddíl. A občas přispějeme oddílovým dětem na nějakou tu akci.

V oddílu se řídíme tzv. oddílovým desaterem, které by mělo být takovým základním oddílovým zákonem. Pro hodné, poctivé a pracovité bude dodržování hračka. A my se už na takové členy těšíme.