Představení vedoucího

Není snadné svěřit své dítě někomu, koho neznáte, a proto bych se Vám rád představil. Jmenuji se Vít Procházka a letos mi bylo 40 let. Vždy mě bavila práce a hry s dětmi. V mládí mě hodně ovlivnily knihy Jaroslava Foglara a písně Brontosaurů, bratrů Nedvědů apod. Náhoda tomu dala, že jsem se přes spolužáka dostal v roce 1996 (v 16 letech) do turistického oddílu mládeže Kralupy nad Vltavou, kde jsem se zprvu jen účastnil všemožných akcí. Od pravidelných schůzek a výletů přes turistické závody až po skvělé prázdninové tábory. Později jsem některé akce pomáhal realizovat a některé jsem sám nebo s kamarády z oddílu vymyslel. Organizoval jsem 10 let malý fotbalový turnaj Vejtek cup, do oddílu jsem přinesl neznámou kolektivní hru brenbal, kterou jsem i trénoval a 2x za rok jsme hráli přátelská utkání s veltruským oddílem. Práce v oddílu mě velmi bavila a naplňovala, a právě zde jsem zaznamenal i své největší sportovní úspěchy – několikrát jsem se mohl radovat ze zisku titulu mistr republiky v turistickém závodě, ať už jako jednotlivec nebo ve štafetách a své úsilí v tomto sportu jsem završil ziskem titulu Mistr sportu.

Po 20 letech (v roce 2016) jsem se již rozhodl nepokračovat v turistickém oddílu. Měl jsem pocit, že už zaběhnutému a soběstačnému oddílu nemám co nabídnout a mé pomoci je třeba jinde. Od roku 2012 jsem souběžně působil i v oddílu orientačního běhu opět v Kralupech. A právě tento oddíl byl, co se dětské základny týká, „v plenkách“. Zde jsem získával zkušenosti s vedením tréninků orientačního běhu a úspěšně absolvoval trenérský kurz OB.

A pak přišlo rozhodnutí o přestěhování do Jesenice, kde od podzimu 2017 bydlíme s Jíťou, Vojtou a Aničkou. Zprvu nebyl čas a energie na nic jiného než na práci kolem domu a hotovo nebude asi nikdy, ale po dvou letech už mi práce s dětmi chyběla natolik, že jsem oslovil několik přátel a na podzim 2019 byl založen turistický oddíl mládeže Ještěrky Jesenice, kde bych rád zúročil nabyté zkušenosti.

Vít „Vejtek“ Procházka