2021

Vánoční schůzka

Ve středu 22.12. jsme zakončili rok vánočním setkáním. Ve vyzdobené klubovně se nás sešlo celkem 15 členů oddílu a naše řady rozšířili i rodiče a babičky. Vyhlásili jsme vítěze oddílové docházky, hráli jsme bingo a pak už se nadělovalo, občerstvovalo a klábosilo. Strávili jsme milé 2 hodiny a všem moc děkujeme za účast i dárky.

Výlet na Kapucín

Zimní počasí láká k výletu do přírody a ani my nezahálíme. V neděli 5.12. se scházíme v 9 na nádraží a jedeme vlakem do zastávky Ležky, odkud vyrážíme po červené místní značce na skalní ostroh Kapucín s krásnou vyhlídkou. Je krásně nasněženo a tak si cestu krátíme hrátkami se sněhem. Výstup na kopec s jednou svačinovou pauzou není nic hrozného a výhled je krásný. Cestou zpět jsme v lese nechali i malou mikulášskou nadílku pro zvířátka. Dnes totiž chodí Mikuláš a oddílové děti potěšil už cestou ve vlaku. Velké poděkování patří Jendově babičce za to, že nám cestu vlakem zaplatila. DĚKUJEME!

Naše skromná výprava + jeden fotograf

Další fotky ve fotogalerii.

Velká kunratická

Druhou listopadovou neděli 14.11. máme budíček nečekaně brzy. Vstáváme v 6 hodin, protože v 6:50 se u nás schází všichni běžci, co s námi jedou na legendární závod Velká kunratická. Je to 88. ročník a mnozí z nás se neúčastní poprvé. Jedou Vejtek (po dnešku bude mít 8 startů), Jíťa (5), Vojta (4), Anička (2) a premiéru si odbydou Anitka s Jendou. Rozsazujeme se do pánského a dámského auta a vyrážíme. Cesta ubíhá ve slabém raním nedělním provozu rychle a půl hodiny před Vojtovým startem jsme v Kunraticích. V 8:46 startuje Vojta a poprvé si v závodu vyzkouší přebíhání potoka. A to hned 2x. V 9:09 vybíhá Jíťa na stejnou trať, takže porovnání časů bude jistě zajímavé. Vojta stihl start Jíti a v cíli nemůže popadnout dech. To už ale fandíme u potoka naší jediné ženě ve startovním poli, která už v této části tratě předbíhá rovnou 3 závodnice a do kopce se šplhá před nimi. Totéž se podařilo Vojtovi. Startuje se po dvojicích v 10s intervalu. Za zhruba čtvrt hodiny vidíme Jíťu zbíhat k potoku a po jeho překonání následuje ukázkový finiš. Pak máme 2 hodiny pauzu, kterou trávíme v cukrárně No.3, kde je moc příjemné prostředí a paní vedoucí. Dopřejeme si dortíky a dospěláci i kávu a opět vyrážíme ke spodnímu startu, kde se jde chystat na svůj výkon Vejtek. Toho čeká královská trať přes Hrádek. To je kopec asi v 1/3 závodu, kde se všichni škrábou do prudkého svahu. Vejtek tradičně po čtyřech. Po doběhu toho má také dost, ale to už se naše holčičky Anička s Anitkou chystají na svůj start v horní části lesa, kde se běhají dětské tratě bez potoku. Vejtek se rychle převléká a s Vojtou a Jéňou, kteří na něj čekali v cíli spěchají za holkami 🙂 Ty už stojí ve špalíru ostatních holčiček a čekají na start. Vybíhají spolu ve dvojici a stejně tak i závod končí, což je fajn. V cíli je čeká dárek od organizátorů (házecí trubka s míčky) a jdeme na cukrovou vatu. Zbývá už jen převléknout Jendu do závodního a doprovodit ho na start. Jenda nám všem vypráví, jak bude rychlejší než vítr, tak se máme nač těšit. Nakonec i on odstartuje ve 12:32 a při doběhu je znát, že na trati nechal všechny síly. Bylo to fajn dopoledne, blahopřejeme všem ke statečným výkonům a příště pojedeme třeba ve větším počtu opět.

Naše startovní čísla

Další fotky ve fotogalerii.

Ještěrčí dýňování – 3.ročník

A je to tu: poslední říjnová sobota a naše vlajková akce – Ještěrčí dýňování. Touto akcí jsme vlastně zahajovali v roce 2019 činnost našeho turistického oddílu. Vloni jsme se nemohli scházet a tak byl 2.ročník pouze virtuální, ale tento 3. ročník už proběhl tak, jak má. Ve spolupráci s kulturní komisí jsme opět zabrali kemp, vyzdobili jej do halloweenského hávu a čekali na návštěvníky. Opět dorazily zejména rodiny s dětmi a postupně dlabaly dýně a kdo chtěl, mohl ochutnat naší dýňovou polévku. Účastníků se sešlo cca 50 a mnozí se potom zapojili do hraní s Honzou Ladrou a nakonec se mohli zúčastnit již za šera lampionového průvodu. Děti si zkrátka večer užily. Děkujeme Saše Laubrové za zajištění občerstvení.

Soutěžní výtvory

Další fotky ve fotogalerii.

Vaření na ohni

V létě jsme do oddílu pořídili kotlík a trojnožku a tak je na čase je vyzkoušet. Domluvili jsme se v kempu a v sobotu 16.10. jsme tu uvařili kotlíkový guláš. Počasí nám přálo a za hodinku a půl bylo hotovo. Základ byla rozvařená cibule na sádle a pak hlavně kvalitní vývar a dobré vínko. A výsledek? Byla to lahůdka a všichni se olizovali.

Mňam, mňam

Další fotky ve fotogalerii.

Drakiáda

Sobotu 2.10. jsme pojali takto: Dopoledne vyrábíme v klubovně papírové draky a po obědě jedeme do Blatna, kde se na fotbalovém hřišti koná drakiáda. Běháme sice co nám nohy stačí, ale větřík je slabý a naši draci po několika marných pokusech vždy skončily na zemi. Někteří dokonce praskly. Asi konstrukční chyba. Nicméně děti se zapojily do přichystaných soutěží, nechaly si na obličej namalovat obrázek a kdo chtěl, mohl si opéct buřtíka. A k našemu velkému překvapení si cenu za nejhezčího doma vyrobeného draka odnesla Anička!

Končí výroba, po obědě hurá na hřiště

Další fotky ve fotogalerii.

Pečení koláčů na Drahouši

V úterý 28.9. jsme se po obědě vydali pěšky na Drahouš, abychom si pěkně zakuchtili. Alčin babinec opět připravil kuchtění malých kuchtíků. Dnes se pečou koláče! Z oddílu se nás tu sešla rekordní účast a ukázali se i někteří, co moc nechodí. Je nás tu 19! Děti (a někteří dospělí) si berou zástěry a už se dávají do vyvalování těsta a jeho zdobení. Čas, kdy se koláče pečou v troubě, si krátíme vycházkou na hradiště Tlestky, kde se našel Tlesktský poklad. A po návratu už nás vábí sladká vůně koláčů. Někteří ochutnávají již v hostinci, jiní nesou své výtvory ukázat domů. Bylo to moc příjemné odpoledne a vracíme se po 17. hodině.

V akci Jenda, Máňa, Anička a Vojta

Další fotky ve fotogalerii.

Úklid Jesenice a okolí

V pátek 10.9. a sobotu 11.9. jsme opět prošli několik tras kolem našeho města a posbírali odpadky. Z oddílu pomohli: Vejtek, Jíťa, Marci, Vojta, Kubajz, Ančovička a Jenda. V pátek i v sobotu nám trochu pršelo, ale i přes to nás to neodradilo a prošli jsme opět nejen žulovku, cestu k Viklanu a ke hřbitovu. Celkem jsme posbírali 4 plné pytle.

Další fotky z úklidu ve fotogalerii.

Westcup 2021

Poslední prázdninový víkend jsme vyrazili na vícedenní závody v orientačním běhu do Nejdku u Karlových Varů, kde jsme provětrali naše oddílové dresy. Celkem  jelo 5 závodníků a 1 doprovod. Pro někoho šlo o první závod tohoto typu. V součtu 3 závodů za 3 dny jsme se dočkali bronzového umístění Aničky P. v kategorii HDR a za pěkné můžeme brát i umístění Vítka P., který nakonec skončil 13. z 28 závodníků. Naši mladí hoši (Vojta K., Kuba H. a Honza K.) se v kategorii H14 především seznamovali s mapou a těžkým terénem plným močálů. Proto můžeme považovat za úspěch, že se vždy z lesa vrátili zpět a s oběma botami. Poslední etapa se nejvíce povedla Vojtovi, který zvládl posbírat všechny potřebné kontroly.

Kluci při hromadném startu třetí etapy

Další fotky ze závodů ve fotogalerii

Berounka

Ve dnech 9.8. – 12.8. jsme vyrazili na romantickou řeku Berounku. Podmínky jsme měli ideální, neboť týden před naším termínem napršelo a dalo by se říci, že i líná Berounka pěkně tekla. Navíc jsme měli celou dobu slunečno a hlavně teplé noci. Výpravu tvořily 3 lodě, do kterých usedlo 7 vodáků a vodaček. Někteří jeli poprvé. Za čtyři dny jsme zdolali 64km, kde na nás čekalo pár peřejí a 13 jezů. Díky vyššímu stavu vody se hodně jezů jelo a lodě jsme přenášeli pouze 4x. Klasické cvaknutí se nekonalo, pouze Vejtek při zachycení lodě a snaze nenabrat do ní vodu „vypadl“ z kormidelnického místa a příjemně se vykoupal.

Společná fotka ve Skryjích
Vojta a Kuba v Plané

Další fotky vč. pár videí ve fotogalerii

Výlet do Žlutic

V sobotu 12.6. jsme si udělali s dětmi výlet vlakem do Žlutic. Vystoupili jsme na zastávce Záhořice a vyrazili jsme proti proudu Střely směr Žlutice. Cestou jsme si na louce u Strabovského mlýna házeli létajícím kruhem, přečetli jsme si pověst o místním vodníkovi a přišli na to, jak urychlit pěší přesun s dětmi. Ve Žluticích jsme si dali dobrý oběd v Pub Cihelna, děcka si chvíli pohrála na hřišti a pak již na vlakové nádraží a domů. Výlet utekl jako voda a cestu vlakem jsme si zpříjemnili hrami. Doma jsme byli před druhou hodinou.

Krátký odpočinek u Střely

Další fotky z výletu naleznete ve fotogalerii

Orientační odpoledne

Dne 15.5. jsme uspořádali ve spolupráci s kulturní komisí orientační odpoledne. V areálu kempu i mimo něj byly připraveny pro zájemce všech věkových kategorií trasy s rozmístěnými kontrolami. Uvnitř areálu si přišly na své děti s rodiči. Procházely trasu podle mapy, hledaly zastavení s plyšáky a plnily úkoly jako např. skákání v pytlích, malování křídou, střílení na branku nebo překonávání lanové lávky. V cíli je čekala sladká odměna. Kolem kempu byly trasy dvě, kde zkoušely najít kontroly Ti větší, co se již nebojí sami do lesa. Počasí nám přálo a akce se zúčastnilo kolem 40 lidí. Tímto děkujeme městu Jesenice za zapůjčení prostoru kempu, dodání odměn pro děti a za tisk orientačních map.

Plnění úkolů se dětem líbilo

Další fotky z akce ve fotogalerii

Večerníčkova stezka

Od 17.4. do 3.5. byla na hrázi Velkého rybníka nachystána Večerníčkova stezka. Jednalo se o krátkou trasu s deseti zastaveními, kde si mohli malí i velcí otestovat znalosti z tohoto dětského fenoménu. A kdo poslal odpovědi, obdržel pamětní list akce.

Štěpánka a Verunka přijely až ze Žatce

Úklid Jesenice a okolí

O druhý dubnový víkend jsme se zapojili (opět po půl roce ) do úklidu našeho města a okolní přírody. Z oddílu nás šlo 16 a ještě se přidalo 5 neoddílových lidiček. Prošli jsme cesty k Viklanu, Žulovku, prostor pláže a hráze Velkého rybníku a také zahrádky za Jahodovým polem. Celkem bylo nasbíráno 10 pytlů odpadu + 1 pneumatika. Moc díky!

Úklidová četa pod vedením Marcely

Další fotky z úklidové akce ve fotogalerii

Výlet do Kosobod

V neděli 21.3. jsme se vydali vlakem do Kosobod. Zastávka je od obce vzdálena 1,5km lesem a vede tudy modrá TZ. Po ní se vydáváme a konstatujeme, že bychom tudy opravdu nechtěli chodit v zimě ve tmě na vlak. Cestou překonáváme 3x potok, na návsi svačíme a pak již kolem oveček a přes Račí hrad domů. Bylo to příjemné vyvětrání před obědem.

Další fotky z výletu ve fotogalerii

Na běžkách do Krt a zpět

Tuto zimu nebyla o sníh nouze a tak jsme mohli vyrazit za humna na běžkách. Na polích směr Krty bylo prošlápnuto několik stop a tak jsme neměli moc práce. Tedy pokud někdo z nás nespadl. Zvednout se ze země je vždy s běžkami na nohách zábava. Zejména pro přihlížející. U Krt na nás vykouklo i sluníčko a my mohli vychutnávat dokonalou zimní idylku.

Vejtek, Ivan a Jíťa – fotí Kubajz

Další fotky z běžek ve fotogalerii

Výlet do Krtských skal

I v zimě je fajn se občas cournout a tak vyrážíme v sobotu 30.1. na vlak, který nás odváží do Krt a odtud po modré a zelené jdeme přes Krtské skály a Viklan zpět. A jelikož jdeme po území, které je zmapováno na ob mapě, pojímáme výlet i jako mapový trénink. Navštěvujeme zamrzlý lom i nejvyšší místo skal a to boží kámen. Cestou za skalami brodíme potok a následuje koulovačka. U Viklanu si dáváme svačinu, trochu ho rozkýváme, aby nezamrzl a vydáváme se chatovou osadou k domovu.

Další fotky z výletu ve fotogalerii